Silikon Su Kaçağını Önler Mi?

Su kaçakları evlerde yaşanan en büyük problemlerden bir tanesidir. silikon su kaçağını önlermi yazımızda Kimi zaman bu kaçaklar bir hayli küçük olurken kimi zaman çok ciddi problemleri de beraberinde getirebilmektedir. Su kaçaklarının önüne geçmek için birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Ancak su kaçağını önlemek için mutlaka öncelikle kaçağı doğru tespit etmek gerekmektedir.

Örneğin birden fazla noktadan kaçak durumu söz konusu ile bu durumun önüne geçmek için tüm kaçakların kapatılması ya da ortadan kaldırılması gerekmektedir. Ya da herhangi bir şekilde kaçak çok büyük bir noktadan gerçekleşiyorsa, bu kaçağın kapatılması için basit yöntemler yeterli olmayacaktır. Kaçak noktası tespit edildikten sonraki mesele bu noktanın nasıl tamir edileceğidir. Eğer kaçak çok küçük bir noktadan gerçekleşiyorsa, kaçağın tamir edilmesi için basit uygulamalar yardımcı olabilmektedir. Ancak kaçak çok büyük bir noktada meydana geliyorsa, bu tesisatın komple yenilenmesini gerektirebilmektedir. Peki, silikon su kaçağını önler mi?

Silikon Su Kaçaklarını Kapatır Mı?

Bir su kaçağı ile karşı karşıya kalındığında ilk akla gelen tamir yöntemlerinden bir tanesi silikon uygulamasıdır. Silikon ile su kaçaklarının tamir edilebileceği düşünülse de bu yöntem her zaman başarılı olmamaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken unsur tercih edilecek olan silikonun suya dayanıklı yapıda olmasıdır. Aksi halde silikon zaman içerisinde suya dayanamayarak atmakta ve tekrar aynı bölgeden kaçak yaşanması söz konusu olmaktadır. Silikon ile su kaçağı kapatma konusunda, silikon tercihi yapılırken mutlaka suya dayanıklı silikonların tercih edilmesi gerekmektedir. Suya dayanıklı silikonlar, su kaçaklarında çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

 

slikon su kaçağını önlermi

 

Bu silikonlar özen yapıları sayesinde su sebebi ile hiçbir şekilde atmamaktadır. Ancak kaçakların kapatılmasında silikon kullanılmasının da bir sınırı bulunmaktadır. Her kaçak silikon kullanılarak kapatılamamaktadır. Sadece küçük sızıntıların silikon ile kapatılarak tesisatın çalışması sağlanabilmektedir. Çok büyük kaçaklarda en sağlıklı olanı, kaçağa sebep olan tesisat parçasının tamamı ile değiştirilmesinin sağlanmasıdır. Bu sayede tesisatta kaçağa sebep şan parça sıfır parça ile değiştirileceğinden akıllarda da herhangi bir soru işareti kalmadan, su tesisatı güvenli bir şekilde kullanılabilir.

 

slikon su kaçağını önlermiBir yanıt yazın