Su Tesisatı İpuçları

İster ticari ister konut tesisat sistemi olsun, su tesisatı ihtiyaçlarının önlenmesine yardımcı olabilecek  sıhhi tesisat sistemini korumanıza yardımcı olabilecek bir dizi basit  su tesisatı ipuçları vardır. Deneyimlerimizin bir kısmından yararlanırsanız ve bu basit ipuçlarını dikkate alırsanız, devam eden işiniz için bize teşekkür edeceğinizi umuyoruz.

İşte tesisatınızın maksimum yetkinlikte çalışmasına yardımcı olabilecek ve ayrıca paradan tasarruf etmenizi sağlayacak bazı basit bilgiler

  • Hava şartlarına dikkat edin – Aşırı sıcaklıklar sıhhi tesisat, ısıtma ve klima ünitelerine ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle, havanın aşırı derecede sıcak veya donma noktasının altında olacağını görürseniz, buna hazırlandığınızdan emin olun. Boruların yalıtılmış olduğundan emin olun. Basit köpük montajı genellikle yeterli olacaktır. Dış mekan veya açık su tesisatı için yalıtım yapamassanız, boruların donmaması için üzerinde bir damla su bırakın. Suya 1-2 lira harcamak, patlayan boruları değiştirmekten daha iyidir.
  • Filtreleri değiştirin – Bir filtre kullanan herhangi bir sıhhi tesisat sistemi veya ısıtma sistemi bunu bir nedenden ötürü yapar, nefes alabilmesi, akabilmesi ve düzgün çalışabilmesi için kalıntıları tutması gerekir. Ancak ister ısıtıcı ünitesi, ister klima ünitesi veya havuz filtreleme sistemi olsun,kombi filitresi olsun filtreler tıkanır, bu da ilk etapta filtreleme sistemi yokmuş gibi aynı sonucu verir, ünite tıkanır ve düzgün çalışamaz halini alır. Bu, ciddi hasara neden olabilir. Filtrelerin rutin olarak temizlenmesi ve değiştirilmesi yalnızca herhangi bir  makinenin ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda para tasarrufu da sağlar. 
  • Temiz kanalizasyonlar – İster basit bir mutfak gideri isterse çok önemli bir yağmur suyu gideri olsun, kanalların temiz tutulması maliyetli tesisat sorunlarını önleyebilir. Drenajlar, suyun akmasına izin verecek ancak döküntülerin borulara girmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Fırtına giderleri, örneğin, fazla yağmur suyunu, evinizin yapısına veya peyzaj düzenlemenize potansiyel olarak zarar verecek şekilde, evinizden uzakta tahliye eder, ancak engellendiklerinde bunu yapamazlar. İşlerini yapabilmeleri için giderlerinizin temiz ve pislik içermediğinden emin olunuz.
su tesisatı ipuçları
 

 Bir yanıt yazın