Tesisat Acil Durumunda Ne Yapmalı ?

Tesisat Acil Durumunda Ne Yapmalı?

Pekala, sıhhi tesisatla ilgili acil bir durumumuz olduğunda yapmak istediğimiz ilk şeyi hepimiz biliyoruz…. PANİK! Ama yapmalı mıyız? Hayır!

Sıhhi tesisatla ilgili acil bir durum sırasında panik yapmak, yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir, ayrıca Aydoğdu Tesisat ile yapmanız gereken son şey panik yapmaktır. Bu yazıda, en yaygın sıhhi tesisat acil durumlarından bazılarından bahsedeceğiz, böyle bir durumla karşılaşırsanız ne yapmanız gerektiği ve bir acil durum tesisatçısı ile nasıl iletişime geçeceğiniz hakkında konuşacağız.

tesisatla ilgili bir acil durum, kiminle konuştuğunuza bağlı olarak her zaman biraz özneldir. Bir kişinin tıkanmış banyo gideri acil bir durum gibi gelebilir, ancak başka bir kişinin kanalizasyon yedeklemesiyle karşılaştırıldığında karşılaştırmak zor olabilir. Sorununuz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, tanımlanamayan bir kaynaktan su hasarı olduğunda acil durum olarak sınıflandırılabilir. Bir sıhhi tesisatla ilgili acil durumla başa çıkmanın en iyi yolunun, evinizin sıhhi tesisat bakımını güncel tutarak ve küçük tıkanıklıklar gibi sorunları fark ettiğiniz anda hemen ele alarak, hepsinden kaçınmak olduğu unutulmamalıdır. Ancak, bunu yapsanız bile bazen bazı şeylerden kaçınılamaz, bu da onları acil bir durum haline getirir.

Su baskını, patlayan borular, taşan tuvaletler, ciddi şekilde tıkalı kanalizasyonlar, sıcak su yok; bunların hepsi sıhhi tesisatla ilgili acil bir durum oluşturur ve bir profesyonelin derhal ilgilenmesini gerektirir. İşte tesisatınızın size getirebileceği en kötü durumla başa çıkmak için atmanız gereken dört kolay adım.

  1. Suyu kapat

Her zaman ana su kapatma vananızın evinizde nerede olduğunu bildiğinizden emin olun, böylece ona hızlı bir şekilde erişebilir ve hemen kapatabilirsiniz. Tuvaletinizde sorun başladıysa, ana kapama bölümüne gitmeden önce lavabonun arkasındaki su vanasını kapatın. Bir su vanasını kapatırken daima saat yönünde çevirdiğinizi unutmayın.

 

  1. Acil Aydoğdu Tesisatı Arayın

Bizi arayıp Hızlı müdahale ettirebilirsiniz. Planlanmış onarım veya bakım konusunda harika olan, sevdiğiniz bir mahalle adamınız olabilir, ancak bu, evinizin ani hasar görmesini önlemek için operasyonlarının hemen büyük bir acil durumla başa çıkacak şekilde ayarlandığı anlamına gelmez. Sıhhi tesisat acil durumda ne yapmalı aydoğdu tesisat’in numarasını hatırlanması kolay bir yerde bulundurmak, paniği önlemek için harika bir yoldur; sizi, yaşadığınız sorunu çözmek için uygun şekilde donatılacak, bölgenizdeki profesyonel bir su tesisatçısı ile hızlı bir şekilde iletişim kurabilirler.

 

  1. Su Isıtıcısını kapatın

Evinizde bir su ısıtıcısı varsa, gereksiz yere çalışmasını ve muhtemelen aşırı ısınmasına ve patlamasına yol açmasını önlemek için acil bir durumda onu kapatmak önemlidir. Unutmayın, gaz çalışıyorsa, ısıtıcıyı kapatmadan ÖNCE gazı kapatın.

  1. Küçük Kaçakları giderin

Tesisatçının gelmesini beklerken, herhangi bir küçük sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için bu zamanı ayırın. Herhangi bir şey bulursanız, evinize gereksiz su hasarını önlemek için altına bir kova koyduğunuzdan veya havlu kullandığınızdan emin olun. Tesisatçınıza bulabileceğiniz tüm sızıntıların nerede olduğunu gösterdiğinizden emin olun. İster acil durumun bir parçası olsun, isterse yeni gün ışığına çıkmış olabilecek başka bir sorun olsun, bunları nasıl ele alacaklarını en iyi bileceklerdir.

 

Unutmayın: Bir sıhhi tesisatla ilgili acil durum yaşıyorsanız, etkilenen borulara herhangi bir kimyasal temizleyici veya boşaltma yardımcısı dökmeyin. Bu, daha fazla hasara neden olabilir

 

Ama bir kez daha yapabileceğiniz en önemli şey sakin kalmak, yardım istemek ve endişelenecek hiçbir şeyiniz kalmayacak Aydoğdu Tesisat arayarak sizi yalnızca bölgenizdeki profesyonel Tesisatçılar ile temasa geçirmeyecekler, aynı zamanda durum gerektirdiğinde acil durum tesisatçıları hakkında tavsiyelerde bulunabileceklertir.

aydogdutesisat.comBir yanıt yazın