Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Bizi Hemen Arayın

Tıkalı banyo gideri denilince akla birçok seçenek geliyor. Bunun nedeni, banyo yer karoları, küvet zeminleri ve duş zeminleri kaplamasıdır. Bu, banyoda emici olmayan bir tahliye olarak gerçekleşir. Elbette, maliyet fazlalığına yol açabilecek birkaç neden vardır.

Banyo Giderleri Nasıl ve Neden Tıkanmaktadır?

Banyo zemin giderlerinin tıkanmasının ilk nedeni banyodaki en yaygın sabun ve diğer maliyetlerdir. Bildiğiniz gibi sabun, gliserin yağ demektir. Mutfak işleri zorunlu olduğu gibi, banyo yapmakta bir zorunluluktur, bu nedenle banyodaki giderlerin yağlı döküntüler olduğu unutulmaması gerekmektedir. Gliserin katı bir yağdır, bu nedenle mutfaktakinden çok daha yüksektir.

Tabii bunların ek kanatları var, bu yüzden bloke edilmiş durumda. Özellikle banyoda süzgeç veya filtre kapağı yoksa, tıkalı küvetler kaçınılmazdır. Banyo giderlerinin tıkanmasının bir diğer nedeni de boruların doğru eğimle düzgün yerleştirilmemesidir. Ümraniye su tesisatçısı banyo gider borularının doğru ve düzgün yerleştirilmesinde usta bir şirkettir. Aslında iade ve onarım zordur, bu yüzden en önemli konu boruların düzgün bir şekilde yerleştirilmesidir. Aynı zamanda gayrimenkul sahipleri için ciddi bir mali yük anlamına da gelebilir.

Tıkanmış Olan Banyo Giderleri Nasıl Açılmaktadır?

Tıkanmanın ilk belirtisi borulardan yavaş su akışıdır. Dolayısıyla bu durumu fark ederseniz giderin içine kaynar su döküp açık olup olmadığına bakabilirsiniz. Sabun adı verilen aslında gliserin yağ, sıcak suda eriyen ve gevşeyen, drenaj yoluyla su yollarından yıkanarak uzaklaştırılan bir katıdır.

Sıcak su yöntemi işe yaramazsa, kanalizasyonun çok fazla gideri olduğunu düşünebilirsiniz. Bunu temizlemek için tek ihtiyacınız olan bir karga burnu ve bir tel askıdır. Tel askıyı açın ve ucunu bir kancaya çevirin. Saçınızı orada bu kancayı gidere sıkarak temizleyebilirsiniz. Tüm tahliyenin temizlendiğinden emin olmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlayın.

Teli işledikten sonra gidere sıcak su dökebilir ve gideri temizlemek için karbonat ekleyebilirsiniz. Bazı durumlarda, yukarıdaki ilk üç adım yardımcı olmayabilir. Kostik soda ile lavabo kanalı oluşturabilirsiniz, ancak çok dikkatli olmanız tavsiye edilir. Lavaboyu kimyasallarla açmada sorun yaşıyorsanız, başka bir şey yapmanıza gerek yoktur. Son seçenek, Kadıköy su tesisatçısını aramaktır.

Tıkanmış Olan Banyo Gideri Nasıl Kullanılmalıdır?

Geleneksel yöntemlerin aksine, problem tespitini kolaylaştıran cihazlar, geliştirilmekte olan teknoloji kullanılarak tasarlanmıştır. Engel kaldırma hizmeti olarak İstanbul Ataşehir su tesisatçısının aranması, keşif aşamasında banyo bloklarının kamera cihazından kaldırılması sürecini başlatır. Buradaki hedefin konumu sabittir. Engeller varsa, kamera görünümünden açıkça görülebildiği için borular bulanıktır. Sorunlu bölgeyi belirledikten sonra, tıkanıklığı gidermek için tıkalı bir tel kullanabilirsiniz. Sıhhi tesisat borusuna zarar vermeden devam eden bir işlemde lavabo tıkanma sorunu çözülene kadar aynı işlem tekrarlanır.

Banyo Giderlerinin Tuvalet Giderlerinden Farkı Nedir ve Tıkanmasının Çözüm Yolları Nelerdir?

Banyoda duş giderleri oldukça yoğun olabilir. Bu boru giderleri tuvalet gideri kadar büyük değildir ve tıkanabilir. Dikkatli kullanım gerektirmektedir ve saç vb. nesneler bir tıkanmaya neden olur.

Tıkanmalara ana borudaki su da neden olabilir. Ekipman araç gereçleri, bina genelindeki noktalara bağlanır ve büyük çaplı 100 cm 125 pimli ana boru olarak adlandırılır. Bu pim borular tıkandığında alt katta bulunan apartman içinde bulunan tuvaletler yer süzgeçlerinden ve duş kanallarından taşabilir. Ana borular neden tıkanır yanıtını Maltepe su tesisatçısı sayesinde edinebilirsiniz.

Gider Tıkanıklığını Çözen Firmalar

Pek çok kurulum sorunu ve asitli kimyasalların borulara zarar verebileceği gerçeği göz önüne alındığında en akıllıca yol, görsel sistem otobüslerinin maliyetini düşüren bir şirketten yardım istemektir. Profesyonel bir tesisatçı, sorunun nedenini 10-30 dakika içinde çözebilir. Tıkalı drenaj borusu açıldıktan sonra, boruya gönderilen bir kamera montaj problemini tespit edecektir. Ayrıca, tıkanıklık sorunundan memnun değilseniz, lütfen Üsküdar su tesisatçısı şirketini arayın. Mükemmel hizmet kalitesi mevcuttur. Banyo drenaj borusu tıkanmalarını gidermeye ek olarak, gelecekteki tıkanmaları ve sıhhi tesisat borusu tıkanmalarını bildirmek için kamera araçlarını kullanın.

Tıkalı banyo giderini yukarıdaki adımlarla temizlemek tıkalı banyo gider sorununu çözmezse, banyo giderini kameranızla açan şirketle iletişime geçin. Küvet giderini temizlemek, banyo giderini temizlemek, duş giderini temizlemek ve daha fazlası gibi tüm sorunlarınızı çözebilecek bir usta arayışını tamamlayabilirsiniz. İstanbul tesisat, İstanbul’un tüm alanlarında kullanılmak üzere ekipman, büyük tesisatçılar ve lavabo açma cihazları sunmaktadır.