Banyo su sızıntısı

Banyo su sızıntısı

Banyo, evinizin çok önemli bir parçasıdır ve her hane bunu her gün kullanır. Banyonuzla ilgili herhangi bir sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi gerekir. Bir ev sahibi olarak, bazı temel onarımları ve sızıntıları nasıl kontrol edeceğinizi bilmelisiniz. Banyo sızıntılarının belirtilerine bir göz atın:

Gevşek fayanslar veya kıvrık vinil döşeme
Tavanlarda su lekeleri
Banyo zemininde duran su
Yerde veya duvarlarda kabarma
Pullanma ve soyulma boyası

Genellikle bir banyo sızıntısının ilk belirtisi, banyonuzun hemen altındaki odanın tavanında bulunan su lekeleri olacaktır. Bu, sızıntının gizli alanlarda büyük hasara neden olduğu ve Su tesisatçısı gerektiği anlamına gelir . çoğu, duş kabinleri, küvetler, tuvaletler ve lavabolar gibi armatürlerin yakınında meydana gelir. Sızıntıları erken bir aşamada tamir ettirmek, sizi gelecekte pahalı onarımlardan kurtarabilir

Farklı Banyo Sızıntıları

Sızdıran Banyo Zeminleri

Vinil zeminler genellikle çok çabuk çürür. Suya maruz kaldığında kenarlarda kıvrılma eğilimi gösterir. Karo zeminler, çatlak fayanslardan veya derz dolgu ile ilgili sorunlardan sızıntı gösterebilir.

Duş Sızıntıları

Duş contalarınızı kontrol edin, çünkü bir duş sızıntısı tespit edilmezse, ciddi su tesisatçısı sorunlarına yol açabilir. Bazen ve yakındaki zemine ve duvara akar. Bu sorun göz ardı edilirse ciddi bir hasara ve çok pahalı tesisatlara yol açabilir. Kirişler ve ahşap döşeme tahtaları çok kolay şişebilir ve çürümeye neden olabilir ve bu da çok maliyetli bir değişimle sonuçlanabilir.

Tuvalet Sızıntıları

tuvalet su kaçağı çok yaygındır ve temel olarak atık borusu ile tuvalet arasındaki sızıntıdan kaynaklanır. Tuvaleti her sifonu çektiğinizde, su sızdıracaktır. Onarım yapmadan olduğu gibi bırakırsanız, ciddi hasara neden olabilir. Alt kısımdaki contaları kontrol etmek ve tuvalette boşluk aramak çok önemlidir. Su çok yavaş dağılabilir ve sızıntıları tespit etmeyi zorlaştırır.

Sızdıran musluklar

Musluk etrafındaki su kaçakları olabilir. Ana neden, genellikle musluk ve muslukların etrafındaki silikon alanlarla contaların eskimesi. Sızıntılar su sızmasına neden olabilir ve belirli alanlarda hasara neden olabilir. Musluk sızıntısı gördüğünüzde bir aydoğdu tesisatı arayın.Yardımcı olalım

 

rsaBir yanıt yazın