Logar Tıkanıklığı Açma

Bizi Hemen Arayın

İnsanların etrafa bıraktığı pek çok atık olmaktadır. Yediğimiz yemeklerin, kullandığımız malzemelerin atıkları çöplere gitmektedir. Sadece çöpe giden atıklar değil kanalizasyona ya da logara giden atıklarımızda olmaktadır. İnsan sağlığını en çok etkileyen unsurlardan biri bunlar olmaktadır. Logar temizliği bizim hayatımızı etkilemektedir.

Oturduğunuz evin, binanın ya da sitenin atık sularının gittiği yerler logarlar olmaktadır. Buralar kişilere veya site yönetimine ait olmaktadır. Tıkandığında, işlem gerektirdiğinde ya da değişim işlemlerinde bunu bireyler karşılamaktadır. Buna karşılık kanalizasyon belediyeye bağlı olmaktadır. Ümraniye ilçesinde meydana gelen bu sorunları tesisatçı aracılığı ile çözebilirsiniz.

Logar tıkanması çoğu zaman birden meydana gelmektedir. Bilinmeyen bir durumla oluşması sizin planlarınızı alt üst edebilir. Bu durumda bu firmaya  ulaşmanız yeterli olacaktır. Ataşehir ve İstanbul’un diğer ilçelerinde sizlerin bu tür sorunlarla karşılaşmanız halinde çok kısa sürede çözülmektedir.

Logar Neden Tıkanır?

İnsan sağlığı açısından logar bakımı yaptırmak önemlidir. Yine bu bakımı yaptırmak tesisat sisteminin düzenli çalışması açısından da mühim olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı belirli zaman dilimlerinde bakımları yapılmalıdır. Böylece borulardaki kot farkı giderilir. Yine metan gazı birikmesi de meydana gelmektedir. Metan gazı birikmesi sonucunda patlama olabilmektedir.

Logarların tıkanma sebebi genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Birincisi lağım borularından kaynaklanan, ikincisi ise logar kuyuları sebepli olandır. Tıkanıklık ilk alt kattaki dairelerde hissedilir. Genelde ise tuvaletin taşması ile ortaya çıkmaktadır. Üsküdar logar tıkanıklığı için de bu sorunlar bulunabilir.

İki tür tıkanma söz konusu olmaktadır. Biri insanların neden olduğu diğeri ise kronik olan tıkanma olmaktadır. Herhangi bir dairede tuvalet, banyo, mutfaktan birini kullanmaları sonucunda en alttaki dairede taşma söz konusu olabilir.

İnsan hatası sonucunda meydana gelen logar tıkanıklığı yabancı bir cismin boruyu tıkaması sonucunda oluşmaktadır. Tuvalete suda erimeyecek bir cisim atıldığı zaman bu cisim logar çukuruna ulaşamayabilir. Bu cisim bulunduğu yerin etrafında çeşitli atıkları biriktirir. Bu da boruda tıkanması neden olur.

Tıkanıklığın en büyük nedenlerinden biri de kıllar olmaktadır. Özellikle banyo giderini tıkayan bu atık madde zaman içerisinde boruda birikir. Bu sırada etrafında çeşitli maddeleri tutarak genişler. Suda erimeyen ve boru içinde hareket edemeyen kıllar zamanla da burayı tıkar.

Katı sabunun sık kullanılması lavaboların, giderlerin, boruların tıkanmasına neden olur. Bu sabun köpükleri bu kısımlarda donmaktadır. Bu kalıntıların yanında farklı cisimlerin de birikmesi ile tıkanıklık daha kolay hale gelecektir.

Kronik logar tıkanması inşaat zamanında yanlış döşeme, hatalı ekleme gibi durumlar sonucunda oluşmaktadır. Birden oluşmadan, zaman içerisinde meydana gelmektedir. Boru döşemesinde ya da sonrasında meydana gelen çatlamalar suyu damlatmasına neden olur. Bu da ilerleyen zamanlarda toprakta göçüğe neden olabilmektedir. Borularda tıkanma bu şekilde olmaktadır.

Kadıköy ve civarında tesisat için ihtiyacınız olan yardımı sağlamaktadır. Binanızda ya da dairenizde oluşan logar tıkanmalarında danışabilirsiniz. Gelişmiş ekipmanları ile en kısa sürede sorun çözülecektir.

Logar Tıkanıklığı Açmada Hangi Yöntemler Kullanılır?

Logar tıkanıklığı açmada kullanılan yöntemler belirlenmeden önce bu sorunun nedeni ve kaynağı belirlenmelidir. Bu işlemi uzman ve işini bilen kişilerin yapması gerekmektedir. Aksi takdirde daha farklı sorunlara da yol açabilir.

Sorunun kaynağının iki tane olabileceğini söylemiştik. Bunu belirlemek için kameralı görüntüleme sistemi ile sorun tespiti yapılır. Ya kullanıcı hatası olan ya da kronik bir sebepten dolayı meydana gelen bir tıkanıklık ile karşılaşılır.

Birinci seçenek olan insani nedenlerle sonradan meydana gelen tıkanıklıklar kısa sürede çözülmektedir. Masrafı azdır ve fazla uğraştırmaz. Robot cihaz ile tıkanıklık açılır. Bu cihaz tıkanıklığa neden olan cismi kırarak kuyuya doğru iter.

Kronik sorunlar yani inşaat sırasında ve buna bağlı olarak sonrasında oluşan sorunlar daha maliyetli olmaktadır. Burada robot cihaz sistemi kullanılamaz. Borulara bakmak gerekmektedir. Biraz daha zaman alan ve daha masraflı bir sorun olmaktadır.

Diğer bir sorun ise kuyuların dolmasından kaynaklanmaktadır. Kuyular çekilerek bu sorun giderilir. Bu da kısa süreli ve az maliyetli bir tıkanma olmaktadır. Maltepe ilçesinde ikamet ediyorsanız bu desteği alabilirsiniz.

Tuvaletten, lavabodan, banyo giderinden ya da mutfakta lavabodan atık su gelmesi bir tıkanıklık belirtisi olmaktadır. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında kısa süre içerisinde bir uzmandan destek alınmalıdır. Kısa süreli çözümler sadece bir süreliğine sizi rahatlatacaktır. Bir süre sonra logar tıkanma sorunu ile karşılaşmamak için kalıcı çözümler bulunmalıdır.