Ümraniye Su Tesisatçısı

Su tesisatçıları çoğu zaman hayat kurtarıcı işlemler yaparak sorunlarınıza çözüm getiren kişilerdir. Yaptıkları iş aslına bakarsanız oldukça kapsamladır. İçinden su geçen boru gibi tüm alanlarla alakalı işlemleri gerçekleştirebilirler. Yeni inşa edilen evlerin tesisat işlerini yapacakları gibi hali hazırda yapılmış fakat bazı problemler çıkartan sorunlu tesisatları da tamir edebilmektedirler. Ümraniye su tesisatçısı konusunda yardım isteyebileceğiniz konulardan bahsedecek olursak;

  • Tıkalı lavabo, pimaş, tuvalet, gider, kanalizasyon ve lavabo açma
  • Su kaçağını tespit etme
  • Hasarlı su tesisatının onarımı
  • Su tesisatının değişmesi gereken durumlarda değişim yapma
  • Petek temizliği yapma
  • Lavabo ve klozetleri yenileme

Yukarıdaki maddelerin tümünü bu işe yıllarını veren tecrübeli su tesisatçısı ekibimiz kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemler yapılmadan önce elbette ki bir hasar tespiti yapılır. Sonrasında tecrübeleri sayesinde kısa sürede çözüm önerileri getirecek ekibimiz problemi ortadan kaldıracaktır. Tabii ki problem çözmek yeterli değildir, sağlanacak çözümlerin kalıcı olması en önemli husustur aslında. Ekibimizin bu konuda en garantili çözümleri üreteceğinden de hiç şüpheniz olmasın.

Su Tesisatında Kullanılan Aletler

Su tesisatçıları yapım ve onarımla alakalı tüm aşamalarda farklı farklı pek çok aletten yardım alırlar. Her daim yanlarında bulundurmak zorunda oldukları birkaç alet vardır. Alet çantasında mutlaka bulunması gereken bu ürünlerin su terazisi, tornavida, keski, metre, plastik borular için kaynak makinesi, boru kesme aleti, su pompası ve matkap olduğunu söyleyebiliriz. Her türlü duruma karşı hazırlıklı olmak bu araç gereçlerin alet çantasından eksik edilmediği takdirde sağlanabilir.

Eğer ki su tesisatı döşeme işlemi yapılacaksa da eksik edilmemesi gereken ürünlerin yanı sıra bu işlemi kolaylaştırmaya yarayan boru makası, testere, çekiç, termal kamera, İngiliz anahtarı ve ısıölçer gibi aletler gerekli olduğunda mutlaka kullanılacaktır. Su kaçağı sebebiyle firmamıza ulaşan müşterilerimizin evlerine giden ekibimiz ise son model teknolojiyle üretilen aletlerle kısa zaman içerisinde kaçak tespiti yapmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılmalıdır?

Tesisatlarda oluşan en önemli sorunun su kaçağı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu sorunun kaynağı durma göre değişiklik göstermektedir. Boruların aşınmış olması, contaların hasar görmesi, malzemelerin üretim hataları ve tesisat kurulurken yapılan hatalar sebebiyle su kaçağı problemi meydana gelebiliyor. Böyle durumlarda öncelikle hasarın neden oluştuğunu tespit etmek gerekiyor. Aksi takdirde hem işlemin süresi uzar hem de sorun düzeltilmek istenirken daha da büyütülmüş olur.

Bu hasarlar tespit edilirken kullanılan cihazların önemi çok büyüktür. Öyle ki ilkel yöntem ve cihazlarla tespit yapılmasındansa modern ve gelişmiş teknolojinin sunduğu araçlardan faydalanmak çok daha avantajlı olacaktır. Örneğin termal kameranın yanında dinleme cihazı da kullanılırsa kaçağın yeri hem kırma dökme olmadan bulunur hem de bu sayede zamandan tasarruf edilir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma için Su Tesisatçısı

Öncelikle lavaboların tıkanma nedenlerinden kısaca bahsedelim. Tıkanan lavabonuz mutfak veya banyo lavabosu olabilir. Bu iki durum için farklı sebepler geçerlidir.  Mutfak lavabolarının en bilinen tıkanma sebebi şüphesiz ki lavaboya dökülen yağlardır. Bu durumda marketlerde satılan lavabo açıcı gibi kimyasallar kullanılır fakat bu geçici bir çözümdür. Aslında yapmanız gereken eğer ki Ümraniye ilçesinde ikamet ediyorsanız Ümraniye Su Tesisatçısı araştırması yaptığınızda karşınıza çıkacak olan firmamıza zaman kaybetmeden başvurmaktır.

Banyo lavabolarının tıkanmasında ise en çok karşılaşılan sebep tahmin edersiniz ki tüylerin veya kılların gideri tıkamasıdır. Bu sorunla karşılaşılmaması için mümkün olduğunca kıl ve tüyleri lavaboya atmamak gerekiyor. Bu şekilde bir önlem alabilirsiniz. Bunun dışında hem mutfak hem de banyo lavabolarına bina inşaat halindeyken harç, çimento vb. inşaat atıkları dökülmüş olabilir, bunlar da tıkanmaya sebebiyet verecektir. Bu durumda da yine uzman bir tesisatçı ekibinden yardım almanız gerekiyor.

Ümraniye Su Tesisatçısı

Su tesisatıyla ilgili tüm sorunlarınızın çözümü için Ümraniye Su Tesisatı adı altında her daim hizmet vermekteyiz. İstanbul’un Ümraniye ilçesindeki tüm mahallelerde oldukça uygun servis ücretleri karşılığında kusursuz hizmet imkânı sunuyoruz. Alanında fazlasıyla uzman olan su tesisatçısı ekibimiz ihtiyacınız olan her zamanda bir telefon kadar yakınınızda olan bir ekiptir. Ayrıca ekibimizin kullandığı yöntemler tamamıyla son teknoloji ürünlerden faydalanılarak yapılacaktır. Bu sayede işlem yapılacak olan yerde hasar bırakmadan sorununuz çözülecektir.