Evde Su Kaçağını Nasıl Bulurum?

Evde Su Kaçağını Nasıl Bulurum?

Su kaçağı beklide bireylerin en son yaşamak isteyeceği problemlerden bir tanesidir. Birçok farklı sebeple su kaçakları oluşabilmektedir. Bunların başında su tesisatının yanlış döşenmesi, su tesisatında ucuz malzemeler kullanılmış olması, profesyonel olmayan işlemlerin yapılmış olması ve acemiliğe bağlı olarak oluşabilecek farklı hatalar yer almaktadır. ne olursa olsun su kaçağı zaman içerisinde büyük bir problem haline gelmektedir. Özellikle toplu yaşam alanlarında yaşanan su kaçakları ortaya istenmeyen sonuçları çıkartmaktadır. Örneğin atık su tesisatında yaşanan bir kaçağın alt komşuya yansıması son derece olasıdır. Bu durumda duvarlarda sararma ve akmalara neden olacaktır. Aynı zamanda evin farklı bölgelerinde nem ve rutubet oluşumuna sebebiyet vermektedir. Herhangi bir şekilde evin farklı bölgesinde koku, nem ve rutubete bağlı olarak küflenmelerde söz konusu olabilir. Eğer önlem alınmazsa insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden durumlar ortaya çıkabilmektedir. Peki,  Evde Su Kaçağını Nasıl Bulurum?

tum yaptigimiz isler brosur

Evde Su Kaçağı Bulmak

Evde su kaçağının bulunması için uygulanması gereken birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Öncelikle evde su kaçağı olup olmadığından emin olması gerekmektedir. Su kaçağının tespiti için şunlar yapılabilir;

  • Evde gelen su faturası gözlemlenebilir. Bu noktada eğer herhangi bir yerden kaçacak söz konusu ise, fatura fiyatı yüksek gelecektir. Beklenenden fazla fiyat söz konusu ise bir kaçak durumu olabilir.
  • Evdeki tüm su vanaları kapatılmalıdır. Ardından su sayacı kontrol edilmelidir. Hiçbir şekilde su kullanılmadığı halde su sayacı saymaya devam ediyorsa kaçak söz konusu olabilmektedir.
  • Evin herhangi bir bölgesinden su sızmaları söz konusu oluyorsa bu durumda bir kaçak göstergesidir. Özellikle banyo ve mutfak gibi alanlarda, fayansların arasından su sızması ya da duvarların akıyormuş gibi bir etki ile ıslanması kaçak göstergesidir.
  • Alt komşunun tavanında sararma ya da nem ve rutubet oluşumu. Günümüzde su kaçaklarının en çok gözlemlenebilme yoludur. Doğrudan alt komşuya inen su, evin farklı bölgelerinde sararma ve nem oluşumunu ortaya çıkarabilmektedir.
  • Özel cihazlar kullanılarak da su kaçağı tespiti gerçekleştirilebilmektedir.

YENI LOGOM 0505 18 18Bir yanıt yazın