Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı, su tesisatı sorunlarında en çok karşılaşılan tesisatların başında yer alır. Eski metotlar ile tamirat işlerinizin yapılması size hiçbir fayda vermez, tam tersine zarar verir. Eski usuller ile yaptığınız tamirat işlerinde, ileriki zamanlarda daha büyük sorunlar çıkabilir. Su kaçağı da genellikle uzun zamandan beri kullanılan tesisatlar da görülmektedir. Zaman geçtikçe aşınan ve çürüyen borular nedeni ile sızıntı şeklinde olumsuz sorunlar meydana gelir. Ayrıca bu olumsuzluklar sadece size değil alt kat, üst kat ya da yan kattaki komşularınıza da olumsuz etkiler vererek aşınmalara yol açabilir.

Küflenme, kabarma ve pis koku gibi zararlar görülebilir. Evin birçok farklı yerinden geçen tesisat borularında, su kaçağı tespiti eski yöntemler ile yapıldığı zaman oldukça maliyetli olabilir. Eski yöntemler ile yapılan tespitler de, Su kaçağının nerede olduğunu bulmak için bütün tesisatları kırarak sorunlu bölge bulunuyordu. Hal böyle olunca da tekrar tesisat onarımı yüksek fiyata mal oluyordu.

Su kaçağı tespiti, şuan da son teknoloji cihazlar ile su sızıntısı yaşanan bölgelere kameralı cihazlar yardımı ile bu kaçak tespit edilerek hiçbir tesisat kırılmadan tamiratı yapılır. Daha uygun fiyatlı ve daha az maliyetli olan bu yöntem daha çok tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

Kameralı Cihazlar ile Su Kaçağı Tespitinin Yararları Nelerdir?

  • Duvarların çatlamasını önleyerek kolayca tespiti sağlar.
  • Rutubet ve küf oluşumunu engeller.
  • Duvardaki boyaların dökülmesini engeller.
  • Damlama sesinin gelmesi.
  • Parkelerin kabarmasını engeller.
  • Kameralı cihazlar sayesinde eve, borulara, parkelere ve duvarlara ve diğer tesisatlara hiçbir zarar vermeden arızanın giderilmesine yardımcı olur.

Su kaçağı tespiti, Tavanda Su Kaçağı Tespiti, Tuvalet Su Kaçağı Tespiti, Banyo Su Kaçağı Tespiti, Gider tıkanıklığı açma işlemi gibi bütün tesisat işlemleri yapılır.

Su Kaçağı Tespitinin Önemi Nedir?

Su sızıntısı sorunlarının onarımı için kullanılan cihazlar sayesinde bu iş daha da kolaylaşmış bulunuyor. Kameralı cihazlar yardımı ile diğer tesisatlara zarar vermeden sadece sızıntının bulunduğu bölge tespit edilerek, o bölgeye müdahale edilir.

Tesisat işini yapan usta da bu konuda çok önemlidir. Yapacağı işi yeterince deneyimlemiş, kullanılan malzemeler çok fazla önem taşır. Bu yüzden de tesisat işi için çağıracağınız ustayı, önce araştırıp ondan sonra çağırmanız tavsiye edilir. Üsküdar Su Tesisatçısı, Ünalan Su Tesisatçısı, Erenköy Su Tesisatçısı, Ferhatpaşa Su Tesisatçısı bünyesinde barındırdığı uzman ustalar ile sizlere Son teknoloji olan cihazları ile kaliteli bir hizmet sunar.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı tespiti her zaman gözle görülür şekilde olmayabilir. Sızıntı şeklinde oluşan bu kaçaklar, size sorun yaratmaya başladığında, şikayet ettiğinizde ortaya çıkar. Su kaçağı olan bölgede küflenme, kabarma ve koku gibi olumsuz durumlar ortaya çıkar. Bu sorunlar ile karşılaştığınız zaman, usta bir tesisatçı çağırarak su kaçağı tespitini yaptırabilirsiniz. Bu tespiti sizin yapmaya çalışmanız daha olumsuz sonuçlar doğurarak, daha çok maliyetli bir işleme mal olabilir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Olur?

Su kaçağı tespiti, özel olarak geliştirilen kameralı cihazlar yardımı ile kolay bir şekilde, hiçbir hasar vermeden tespit edilir. Eski yöntemler olmadan, kırıp dökmeden hasarlı bölgeyi tespit etmek son teknoloji cihazlar ile artık çok kolay. Su kaçağı tespiti için özel olarak oluşturulan cihazlar ile gider açma işlemi de yapabilirsiniz. Bu tespit için çağıracağınız tesisat ustasının, son teknoloji cihazlar ile bu işlemi yapacağından emin olun.

Su Kaçağı Tespitinde Hangi Cihazlar Kullanılır?

Bu cihazlar sayesinde, kolay, hasarsız ve masrafsız bir şekilde yapılan tespitlerde son teknoloji cihazlar kullanılır.

Bu Cihazlar;

  • Termal Görüntüleme,
  • Akustik Dinleme Cihazları,
  • Nem ölçer, cihazlarıdır.

Termal kameralar kullanılması, sadece sıcak su sızıntılarını değil soğuk su sızıntılarını da kısa süre de tespit ederek borularda meydana gelen bu sızıntıları son teknoloji cihazlar sayesinde kolay bir şekilde tespit eder

Kırıp dökmeden, hasar vermeden Su Kaçağı Tespiti yapmak için, bu cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde, sızıntı oluşan borularda hattın yenilenmesi işlemi yapılarak, bütün borular kırılmadan su kaçağı tespiti yapılır. Çağırdığınız tesisatçı, işe başlamadan önce size bir teklif sunar ve sizin kabul etmeniz sonucunda da işleme başlar.